OK
farhangohonar-ir
ریتم خوانی و ریتم شناسی


شیوه های مدرن
برای آشنایی با ریتم در موسیقیاردشیر بزرگ نیا
استاد دف و تنبک اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

آنجا که بازتاب احساسات آدمی در قالب کلمات نمیگنجد و آنجا که زبان از سخن باز می ماند موسیقی آغاز می گردد و موسیقی همان صدایی است که به قول فروغ "ماندگار است"
از بخش های مهم علم موسیقی که مسلماً بشر اولیه ابتداً از طریق آن با موسیقی آشنا شده است ضرب آهنگ یا همان ریتم در موسیقی است چرا که انسان با وجود تنها یک صدا و تغییرات زمانی در وجود و نبود آن صدا به راحتی می تواند خلق ریتم نماید . پس یکی از ایتدایی ترین و البته مهم ترین ملزومات شناخت موسیقی آشنایی با ریتم های مختلف آن است.
علم ریتم خوانی مقوله ای است که پیرامون حرکت سیالی نت های موسیقی در قالب وزن های متفاوت ورای در نظر گرفتن ملودی و آهنگ آن بحث و بررسی می نماید و هر شخصی که به نحوی با موسیقی ارتباط دارد لازم است که با این علم آشنایی داشته باشد.
در ریتم شناسی هر چند که این مقوله به توانایی های شنوایی و ذهنی افراد بستگی دارد ولی در این مجموعه سعی شده است که قالب های تئوریک آن بخصوص در زمینه شدت و ضعف نت ها و ضرب های ریتم های مختلف موکداً بازگو و تکرار گردد. مسلماً این بخش به مداومت و تکرار در امر شنیدن موسیقی های ریتمیک در قالب های متفاوت ریتمیک نیاز دارد.
امید آنکه این مجموعه ، شایسته افزودن توانایی های ریتمیک هنرجویان بخش موسیقی باشد.اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج