OK
farhangohonar-ir

 چه میتوان کرد:

والدین و مربیان میتوانند از همان دوران کودکی علاقه به موسیقی را در کودک ایجاد کنند.برای این کار چند مورد پیشنهاد میشود:

1.موسیقی برای نوزاد

برای کودکتان منتخبی از سبک های مختلف موسیقی را پخش کنید و اگر سازی مینوازید،اجازه دهید در بخشی از زمان تمرینتان،او نیز نزدیک شما باشد. البته مراقب باشید که شدت صدا،متوسط باشد زیرا صداهای بلند به شنوایی کودک آسیب میرساند.

2.خواندن برای نوزاد

این مهم نیست که شما ر خواندن تبحر دارید،شنیدن صدای شما باعث میشود که کودکتان بهتر با کلمات و زبان مادری خود آشنا شود.نوزادان ،عاشق ریتم و ملودی هستند.آنها توانایی این را دارند که یک ملودی خاص را از بین چند ملودی که میشنوند،تشخیص دهند.

3.خواندن با کودک

هنگامی که بچه ها بزرگ میشوند،از آواز خواندن لذت بیشتری میبرند.کنار هم قرار دادن کلمات یک اهنگ در حقیقت به مغز کودک کمک میکند تا سریع تر یاد بگیرد و برای مدت طولانی تری آن را در خود جا دهد(تقویت حافظه).به همین دلیل ،اکثر ما آهنگ هایی را که در کودکی شنیده یا خوانده ایم به خاطر داریم حتی اگر سالها از خواندن یا شنیدن آنها گذشته یباشد.

4.یادگیری موسیقی (ساز-آواز)

اگر شما تصمیم دارید که فرزندتان نواختن یک ساز را یاد بگیرید ، نیازی نیست که تا 8-7 سالگی او صبر کنید و آنگاه او را به کلاس بفرستید،مغز کودکان همیشه آماده دریافت اطلاعات جدید است.آنها آمادگی یادگیری موسیقی از سنین کم را دارند .بسیاری از کودکان 4 یا 5 ساله،عاشق ساختن یک آهنگ ،خواندن و نواختن سازهای ساده هستند و شروع این کار در زمانی که آنها سن چندانی ندارند،کمک میکند تا موسیقی به جزء لاینفک زندگی آنها در تمام عمر بدل شود.موسیقی به عنوان یک بخش مهم از زندگی کمک میکند تا مهارتهای خلاقانه و گروهی در فرزندتان پرورش یابد و در آینده ای نزدیک،او به فردی کامل از نظر اعتماد به نفس ، اراده ، اجتماعی بودن و ... تبدیل شود.