OK
farhangohonar-ir

اموزشگاه موسیقی کرج

اموزش سه تار در کرج

توسط اساتید مجرب


اموزشگاه موسیقی کرجاموزش موسیقی کرجاموزش موسیقی در کرجنوای دلنشین سه تار


اموزشگاه موسیقی کرج (فرهنگ و هنر)

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج


سه تار نوازی استاد لطفیسه تار

سه تار یکی از قدیمی ترین سازهای ایرانی است تا قرن گذشته دارای سه سیم بوده که یکی از عارفان بزرگ ایران "مشتاق علیشاه" یک سیم به آن اضافه کرد و از آن تاریخ به بعد سه تار چهار سیمه شد. سه تار با ناخن انگشت سبابه به صدا در می آید  و سازی ظریف و زیباست و مورد توجه دوستداران موسیقی ایرانی می باشد.

تا قرن گذشته دارای سه سیم بوده تا اینکه یکی از عارفان بزرگ ایران به نام مشتاق علیشاه (متولد کرمان،وفات 1206) یک سیم به آن اضافه کرد و از آن تاریخ به بعد سه تار چهار سیمه شد.

سه تار در قدیم ساز دراویش و مجالس انس و خانقاه ها بوده است.از نظر ساخت به دو نوع چند تکه و یک تکه(کاسه ای تراشیده) ساخته می شده است.برای ساختن سه تار بیشتر از الگوهای اساتید قدیم مانند حاج طاهر،عشقی،یا سید جلال استفاده میشود.

اساتید برجسته در نوازندگی سه تار بسیارند از این میان میتوان به مرتضی نی داوود،موسی معروفی،احمد عبادی،سعید هرمزی و... اشاره کرد.

آموزش سه تار در کرج

 یکی از مراکز آموزش سه تار در کرج آموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که آموزش در این مرکز کاملا بصورت حرفه ای و اصولی توسط اساتید تحصیل کرده و باتجربه انجام میشود که پس از گذراندن سطح یک هنرجو میتواند برای اخذ مدرک مهارت آموزی جهت دریافت دیپلم رسمی موسیقی اقدام کند.
در اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج که بهترین اموزشگاه موسیقی کرج می باشد هنرجو برای اموزش سه تار ابتدا با تئوری موسیقی که توسط استاد رامتین اسکروچی و با استفاده از کتاب تالیفی خود استاد (کتاب اشنایی با مبانی موسیقی) تدریس میشود ، اشنا میشود و با ذهنیتی آماده کلاس عملی ساز شروع میشود.
برای علاقه مندی بیشتر هنرجویان در اموزشگاه موسیقی کرج سالانه رسیتال ها و کنسرت هایی برگزار می شود تا هنرجویان با فضای اجرا اشنا شوند و به تمرین نوازندگی حرفه ای نیز بپردازند.
اساتید اموزشگاه موسیقی کرج از برترین و مجرب ترین اساتید اموزش سه تار در کرج میباشند که با اموزش اصولی و حرفه ای هنرجویان برتری را در جشنواره ها ، مسابقات و کنکور هنر (گرایش موسیقی) پرورش می دهند.

ساختار سه تار:

اموزش سه تار در کرج

1. گوشی   2. شیطانک   3. پرده ها   4. دسته   5. کاسه   6. صفحه   7. خرک   8. سیم گیر(کلیک کنید)


اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج با مجوز رسمی درجه یک از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

در لیست بهترین اموزشگاه های موسیقی کرج

  کلاس موسیقی در کرج
اموزشگاه موسیقی فرهنگ و هنر کرج
اموزشگاه موسیقی کرج ازادگان
هنرستان موسیقی کرج
اموزشگاه موسیقی سنتی
اموزش موسیقی